„110 години училище”

През тази учебна година НУ „Свети Софроний Врачански“ отбелязва две забележителни годишнини – 110 години от създаването си и 280 години от рождението на своя патрон. В тази връзка Детският парламент „Детство без тревоги” разработи проект „110 години училище”. Проектът включваше организирането на конкурси за детска рисунка, за литературно творчество и за изработване на постери, макети и презентации. Участваха малки и големи ученици, които обичат да творят.

За всеки конкурс бе сформирана комисия, която излъчи следните победители:

I. Конкурс за детска рисунка

  • 1 клас, тема „Пътечка към моето училище“

І място – Екип ученици от ГЦОУД – I-a и I-г клас:  Преслава Владимирова Тодорова, Невена Цветанова Макавеева, Сияна Калинова Цекова,  Цветелин Николов Иванов,  Ивайло Цветомиров Ценов  и Светослав Драгомиров Стоянов

ІІ място – Цветияна Димитрова Димитрова – І-г клас

ІІІ място – Калина Цветанова Петрова – І-г клас и Рая Георгиева Георгиева – І-в клас

  • 2 клас, тема „Моите приятели в училище“

І място – Илани Илиянова Банкова – за рисунка и колаж – II-в клас

ІІ място – Екип ученици от II-в клас: Илина Николаева Илиева, Владислав Петров Мидов и Иван Цветелинов Цветанов

ІІІ място – Александър Цветелинов Цветанов – ІІ-в клас

  • 3 клас, тема „Моето училище – мечта за всяко дете“

І място – Георги Веселинов Георгиев – ІІІ-г клас

ІІ място – Габриела Десиславова Иванова и Мария Светославова Николова – ІІІ-в клас

ІІІ място – Теодора Цветанова Николова – ІІІ-г клас

  • 4 клас,  тема „Традиции и мечти“

І място – Евелин Ивова Цанкова – ІV-б клас

ІІ място – Никол Ивайлова Никодимова – ІV-б клас

ІІІ място – Александър Пламенов Томов – ІV-б клас

II. Конкурс за литературно творчество:

Поезия

  • 2 клас

I място – Любомир Христов Илиев – II-г клас

  • 3 клас

I място – Анита Ангелова Вълчева – III-д клас

II място – Мари Тихомирова Ангелова – III-д клас

III място – Деница Симеонова Цекова – III-г клас и Никол Бисерова Александрова – III-д клас

  • 4 клас

I място – Аделина Иванова Цветанова – IV-д клас

II място – Евелин Ивова Цанкова – IV-б клас

III място – Теодор Цветославов Петков – IV-в клас

Проза

II място – Таниа Петрова Къндовска – IV-д клас

III. Конкурс за изработване на макети, презентации, постери

Макет:

I място – Боян Миленов Стоянов – III-в клас

II място – Рая Росенова Станчева – III-в клас

III място – Николай Николаев Нецов – II-г клас

Презентация

I място – Кристофър Красимиров Николов – III-г клас

II място – Никола Иванов – IV-б клас

III място – Даяна Евгениева Червеняшка  – IV-б клас

Постер

I място – Божидар Генадиев Тушинов – II-б клас

II място – Десислава Светлинова Вутова – IV-б клас

 

 


04-03-2019 | виж всички новини | Принтирай Изпрати